1. oddíl Sluníčko

1. oddíl SLUNÍČKO

Charakteristika oddílu: pro kluky i holky, věk od 2. třídy až po dospělost, suchozemský
Schůzky: každý pátek 16:00 - 17:30 hod.

Vedoucí oddílu:

Mgr. Barbora Hozáková - Šídlo
e-mail: slunicko@skautimimon.cz
telefon: +420 728 739 983

Zástupce vedoucí oddílu:

Ing. Kateřina Šindelářová - Tláča
e-mail: sindelarova.kata@seznam.cz

"Slunce svítí, vůdce jásá, vidí jídlo, naše spása!"

1. oddíl SLUNÍČKO je jediný suchozemský oddíl v Mimoni - nejen proto je tak originální! :-)  Je nás přibližně 25 kluků a holek, kteří zažívají velká dobrodružství inspirovaná celoroční hrou na různá témata. V minulých letech jsme pluli po oceánech jako piráti hledající Ostrov pokladů, také jsme prošli Policejní Akademií, indiánským výcvikem a dokonce jsme i vyluštily záhadu hlavolamu ve Stínadlech.
Přibližně jednou měsíčně vyjíždíme na víkendovou akci do blízkého i dalekého okolí a účastníme se i skautských závodů jako Svojsíkův závod nebo Závody světlušek a vlčat. Začínáme také s mezinárodně známou hrou geocaching a učíme se základům vodáctví, lezeme na horolezeckous těnu, koupeme se v bazénu, navštěvujeme Prahu plnou stašidel a další.
Celoroční program vrcholí 10 denním letním táborem, který si děti nejvíce užijí a je pro ně odměnou. Minulá léta jsme strávili u egyptských pyramid i v galské vesnici, kde jsme pomáhali Asterixovi a Obelixovi, strávili léto ve škole v Bradavicích, na divokém západě se Šerifem.

Jsme parta kamarádů, která se ráda rozroste o další přátele. Proto se nebojte a přijďte se podívat a zjistit, že být skautem je strašně fajn! :-)

Nebuď OUT, buď SKAUT!

webové stránky: https://slunickomimon.webnode.cz/

fotogalerie: https://1oddilslunicko.rajce.idnes.cz/