ODEMYKÝNÍ PLOUČNICE - JAKÉ TO BYLO?

18.04.2010 13:46

Paní Zima letos kralovala skutečně dlouho, a tak mohlo jaro nastoupit až ke konci měsíce března.
Vodní skauti z mimoňského přístavu oslavili příchod jara tradiční vodáckou akcí - Odemykáním řeky Ploučnice.
Samotnému sobotnímu Odemykání předcházela páteční noční plavba skautských žen.
Vraťme se zpět k sobotnímu programu, kterého se zúčastnily desítky posádek, z Mimoně, ale také skauti a kamarádi z Liberce.
Je zvykem, že plavba začíná před průrvou řeky Ploučnice v Novinách pod Ralskem. Po jejím šťastném zdolání, jenž se letos nepovedlo pouze jedné posádce, pokračoval konvoj lodí až ke skautskému přístavu v Mimoni.
Tam se ke slovu dostal pan Veselý, který každoročně velkým dřevěným klíčem odemyká Ploučnici a probouzí ji ze zimního spánku.
Všichni přítomní vodáci společným Ahoj zahájili novou vodáckou sezonu 2010.
Program Odemykání pokračoval dále, kde se po dobrém obědě sešli příznivci skautingu, vodáctví a country muziky ve 20. hodin v hospodě U Lva na společném country bálu. K tanci a poslechu zahrály kapely Sebranky a Guitar tlupa.
Další obdobnou akcí bude na podzim Zamykání Ploučnice, ale to je ještě daleko a tak si v klidu můžeme užít léto a celou vodáckou sezonu. Ahoj!

(zdroj: www.mitel-tv.cz)

VIDEO REPORTÁŽ SI MŽETE PROHLÉDNOUT ZDE!